Kontakta oss

Vårt team

Vi på Demoskop

Ella Adem
Senior Analyst
Stäng
Pelle Ahlin Olofsson
Head of Society & Public Opinion
Stäng

Pelle Ahlin Olofsson

Head of Society & Public Opinion

LinkedIn

+46 73 589 36 89

pelle.ahlin@demoskop.se

Eric Björkvall
System Developer
Stäng

Eric Björkvall

System Developer

LinkedIn

eric.bjorkvall@demoskop.se

Erik Berling
Head of Sales & Senior Consultant
Stäng

Erik Berling

Head of Sales & Senior Consultant

LinkedIn

+46 73 522 55 52

erik.berling@demoskop.se

Helen Borgardt
Head of Market & Communication, Senior Advisor
Stäng

Helen Borgardt

Head of Market & Communication, Senior Advisor

LinkedIn

+46 70 567 74 50

helen.borgardt@demoskop.se

Patrik Brink
Head of Systems Development & AI
Stäng

Patrik Brink

Head of Systems Development & AI

LinkedIn

+46 70 824 80 15

patrik.brink@demoskop.se

Larisa Constantin
Analyst
Stäng
Love Edander Arvefjord
Analyst
Stäng
Alice Evebring
Analyst
Stäng
Pedro Gruvhagen
Consultant AI & IT
Stäng

Pedro Gruvhagen

Consultant AI & IT

LinkedIn

Herman Hammarström
Graphic Designer
Stäng

Herman Hammarström

Graphic Designer

LinkedIn

+46 73 522 52 90

herman.hammarstrom@demoskop.se

Malin Höglund
Analyst
Stäng

Malin Höglund

Analyst

LinkedIn

malin.hoglund@demoskop.se

Per Hörnsten
Head of Business & Personal Finance
Stäng

Per Hörnsten

Head of Business & Personal Finance

LinkedIn

+46 73 522 55 33

per.hornsten@demoskop.se

Magnus Klockare Rossby
Senior Analyst
Stäng

Magnus Klockare Rossby

Senior Analyst

LinkedIn

+46 70 984 58 34

magnus.rossby@demoskop.se

Katja Koivukoski
Finance Director
Stäng

Katja Koivukoski

Finance Director

LinkedIn

+46 73 522 53 76

katja.koivukoski@demoskop.se

Filippa Kvarnryd
Analyst
Stäng
Eva Lagercrantz
Director of Quality
Stäng

Eva Lagercrantz

Director of Quality

LinkedIn

+46 70 695 18 75

eva.lagercrantz@demoskop.se

Anders Lindholm
Senior Advisor
Stäng

Anders Lindholm

Senior Advisor

LinkedIn

+46 72 020 01 12

anders.lindholm@demoskop.se

Johan Martinsson
Director of Public Opinion and Polling
Stäng

Johan Martinsson

Director of Public Opinion and Polling

LinkedIn

+46 70 466 04 35

johan.martinsson@demoskop.se

Lena Mattson Axman
Head of Qualitative Research
Stäng

Lena Mattson Axman

Head of Qualitative Research

LinkedIn

+46 73 053 41 13

lena.mattsson.axman@demoskop.se

Kristina Mikuljan
Analyst
Stäng
Karin Nelsson
Managing Partner
Stäng

Karin Nelsson

Managing Partner

LinkedIn

+46 70 221 39 94

karin.nelsson@demoskop.se

Stefan Petersson
Senior Analyst
Stäng

Stefan Petersson

Senior Analyst

+46 73 439 95 58

stefan.petersson@demoskop.se

Nazanin Sapan
Analyst
Stäng
Petra Wiik
Senior Consultant
Stäng

Petra Wiik

Senior Consultant

LinkedIn

+46 70 876 96 05

petra.wiik@demoskop.se

Sanna Sjölander
Consultant
Stäng